Şile, uluslarası su sporları şölenine ev sahipliği yapacak.

Şile Belediyesi ve Şile su sporları kulübü ortak çalışması olan şölen, bugün (28 Nisan 2013) Saat 13:00 de ayazma plajında başlayacaktır.

 

 

Şölene surf boat çalışmalarını sürdüren üniversiteler, kulüpler ve surf boat'u dünyaya yayan Avustralyalı sporcular katılıyor. Şölen içerisinde su sporlarını kapsayan çeşitli yarışmalarda gerçekleştirilecek. Okyanusta can kurtarma ihtiyacı ile birlikte ortaya çıkan surf boat sporu, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde büyük ilgi görüyor.

 

Takım halinde hareket edilmesini gerektiren spor, güç ve dayanıklılığa dayanıyor. Avustralya'dan tüm dünyaya yayılan spor Şile'de de kulüpsel olarak rağbet görüyor. Avustralyalı antrenörler eşliğinde yapılan çalışmalarla belirli düzeye gelen Şile Su Sporları Kulübü bu yıl Çanakkale'de yapılan törenlerde de surf boat gösterisi yaptı. Olimpik spor olması için mücadelenin verildiği surf boat sporu izleyiciler açısından da son derece renkli görüntüler içeriyor.

 

Uluslararası Su Sporları Şöleni'ne katılımcılar ise şöyle: Avustralya Bayan Takımı, Avustralya Erkek Takımı, Yıldız Üniversitesi, Tekirdağ Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Şile Su Sporları Kulübü.

TUTAL İNŞAAT, Çavuş Mahallesi Bayrak Caddesi No:35 D-5 ŞİLE-İSTANBUL
Bizi arayın: +90 (0216) 711 07 12 ya da e-mail gönderin: tutallife@tutallife.com
© 2013 TUTAL İNŞAAT. Tüm hakları saklıdır. | Webimonline İnternet Hizmetleri